Wybór butów narciarskich to bardzo trudne zadanie. Przyjdź i zobacz jak dobieramy buty narciarskie!

 


Rozmawiamy o umiejętnościach i stylu jazdy

Podczas wstępnego wywiadu, uzyskujemy informację o Państwa potrzebach, stylu jazdy, wadze i doświadczeniu. Skorupy butów narciarskich różnią się od siebie twardością. przeznaczeniem i kształtem zaprojektowanej przestrzeni. Na tym etapie, na podstawie zebranych informacji określamy typ buta, który najlepiej spełni wasze oczekiwania, oraz wybieramy przedział flexu w jakim będziemy się poruszać.


Bardzo dokładnie mierzymy stopy

Pomiar stopy to podstawowe narzędzie wspomagające nas przy wyborze skorupy. Mierzymy długość i szerokość stopy. Dodatkowo na podoskopie określamy, wysklepienie, wysokość podbicia, ustawienie ścięgna Achillesa, ruchomość stawu skokowego. Te czynniki zawężają dopasowanie dostępnych butów do dwóch,  trzech modeli w danym rozmiarze i wybranym wcześniej przeznaczeniu. Dlaczego tylko do dwóch trzech modeli? Ponieważ każdy producent w swojej ofercie posiada wiele linii butów, różniących się przeznaczeniem a tym samym kształtem i kubaturą przestrzeni skorupy.
 

Mierzymy i wybieramy najlepszą propozycję

Mierzenie buta narciarskiego to proces długotrwały. Najpierw sprawdzamy czy rozmiar skorupy będzie właściwy, następnie sprawdzamy jak stopa zachowuje się w bucie. Wraz z upływającym czasem notujemy czy nie pojawiły się uporczywe uciski w newralgicznych miejscach, zwracamy uwagę na drętwienia, osadzenie i trzymanie pięty, uciski na podbiciu itd...

Formujemy wkładki wewnętrzne

Personalizowane wkładki do butów Footbalance poprawiają dopasowanie buta, ustawiają kości i stawy stopy w neutralnej pozycji. Znacząco poprawiają komfort i bardzo często likwidują uciski występujące wewnątrz buta narciarskiego, zmniejszają zmęczenie stopy i ryzyko kontuzji.


Formujemy but wewnętrzny

Gdy wybraliśmy najlepszy but dla nas, przechodzimy do formowania buta wewnętrznego, który będzie od tej chwili dopasowany do naszej stopy i poprawi komfort w bucie, zmniejszy ryzyko wystąpienia ucisków w trakcie jazdy.Formowanie buta wewnętrznego wykonujemy poprzez rozgrzanie "linera" za pomocą specjalistycznej nagrzewnicy lub pieca a następnie założenie butów na nogi klienta. Narciarz zostaje ustawiony na specjalnej podstawce symulującej pozycję narciarską.


W skrajnych przypadkach formujemy skorupę( poszerzamy, robimy miejsce na haluks itp..)

Bardzo często nie możemy znaleźć buta narciarskiego, który nie będzię powodował dyskomfortu. W takich przypadkach z pomocą przychodzi termoformowanie skorupy. Polega to na rozgrzaniu skorupy (za pomocą stworzonych do tego celu promienników podczerwieni, opalarek lub pieców), do właściwej temperatury tak by stała się plastyczna, następnie za pomocą specjalistycznych narzędzi wprowadza się modyfikacje(poszerzanie skorupy, wyciskanie miejsca na haluks itp..). W pewnych miejscach modyfikacji dokonuje się za pomocą frezarek, w niektórych przypadkach modyfikuje się buty poprzez dodanie specjalnych paneli na powierzchni buta wewnętrznego, modyfikację kątu pochylenia podeszwy i cholewki . Te wszystkie czynności podnoszą komfort narciarza, a cały proces można porównać do szycia butów na miarę

Czas potrzebny na wybranie buta to naszym zdaniem minimum 1 godzina ale często czas ten może się wydłużyć. Potrzebne będą skarpety narciarskie i spodnie umożliwiające podwinięcie nogawki do wysokości kolan.

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE

GOOGLE:

sklep7.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski